how to build a website for free
Sedan starten 1994 har Fimab förändrats och utvecklats från en smal verksamhet med huvudsakligt fokus på vuxna missbrukare, till att idag erbjuda familjehemsvård för barn, ungdomar och vuxna.

Ett omfattande nätverk med professionella behandlare ger oss i dag förutsättningar att möta våra klienters och uppdragsgivares krav på individuella och flexibla lösningar inom:
  • Familjehemsvård
  • Utredningar
  • Psykiatrisk behandling och medicinsk backup
  • Utsluss
  • Tillsynsboende
  • Handledning
  • Stöd/coaching gällande sociala kontakter/myndigheter
  • Eftervård

RAMAVTAL

Vi har tecknat ramavtal med följande kommuner:

REFERENSER

Kontakta oss gärna för refenser på företaget från kommuner med pågående eller avlutade uppdrag. Du hittar våra kontaktuppgifter nedan.

KONTAKT

Roger Pearson

VD och Verksamhetschef


roger@fimab.nu

Magnus Holm

Behandlingsansvarig/ Biträdande verksamhetschef

magnus@fimab.nu

Pauline Boström

Familjevårdskonsulent


pauline@fimab.nu

Anna-Carin Andersson

Familjevårdskonsulent

anna-carin@fimab.nu

Ida Albinsson

Familjevårdskonsulent


ida@fimab.nu

Jenny Lundin

Boendestödjare


jenny@fimab.nu

Mia Eriksson

Familjevårdskonsulent

mia@fimab.nu

Björn Pettersson

Placeringsansvarig

bjorn@fimab.nu

Ellinor Holm

Familjevårdskonsulent

ellinor@fimab.nu


Adress: Gruvvägen 8, 733 33 Sala
Telefon: 0224-773 83
Fax: 0224-293 84

Adress

Gruvvägen 8,
733 33, Sala

Kontakt

Epost: bjorn@fimab.nu
Telefon: 0224-773 83
Fax: 0224-293 84

Vi är ett kreditvärdigt företag enligt Bisnodes värderingssystem som baserar sig på en mängd olika beslutsregler. Denna uppgift är alltid aktuell, informationen uppdateras dagligen via Bisnodes databas.